poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Ważne obrazy.

Właśnie pojawił się katalog wydany nakładem Biblioteki Śląskiej, podsumowujący z zeszłoroczny konkurs Śląskiej Fotografii Prasowej 2017. A w nim tekst pt.” Ważne obrazy” - przewodniczącego jury profesora Mariana Oslislo, w którym pisze miedzy innymi o moich pracach: „Pojawiły się cykle fotograficzne, które cechuje niespieszność narracji, które w warstwie formalnej zbliżają się do malarstwa czy wyrafinowanego dzieła graficznego, których poszczególne kadry przywołują skojarzenia z wielkimi dziełami filmowymi inspirowanymi pracami mistrzów malarstwa. Fotograficzny cykl „W pracy” Krzysztofa Gołucha, tegorocznego laureata I nagrody, posiada wszystkie te cechy. To praca głęboko humanistyczna,
z powagą pochylająca się nad codziennością. Kontemplując ją, dostrzegamy piękno fotografowanych ludzi, zatrzymanych w kadrze podczas wykonywania zwykłych czynności”.
Dziękuję profesorowi Oslislo za te poruszające słowa, a tegorocznym finalistom, nagrodzonym a w szczególności zdobywcy I nagrody- Rafałowi Klimkiewiczowi składam szczególne gratulacje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz